Listy wyborcze PiS do sejmu. Jest kilka nazwisk związanych z naszym regionem.


Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy wyborcze do Sejmu w województwie zachodniopomorskim. "Jedynką" na liście jest wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Wśród kandydatów znaleźliśmy osoby związane z naszym regionem. 

Cała lista to 24 nazwiska. Najwyższe miejsce wśród kandydatów z naszego regionu (powiaty gryfiński, myśliborski i pyrzycki) ma Rafał Mucha z Gryfina, były prezes Przedsiębiorstw Usług Komunalnych w Gryfinie, a później wicedyrektor Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Samorządowiec: radny powiatu gryfińskiego w latach 2006-2018. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował na posła z listy PiS. Nie uzyskał wówczas mandatu, lecz w czerwcu 2019 r. otrzymał mandat po Joachimie Brudzińskim. Od grudnia 2020 r. członek zarządu ds. finansowych w Enei S.A. W latach 2016-2020 związany z Grupą Kapitałową PGE. W 2020 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., w latach 2016-2020 był zastępcą dyrektora oddziału i jednocześnie dyrektorem ekonomiczno-finansowym w PGE GiEK S.A. Zespół Elektrowni Dolna Odra.

12. miejsce na liście ma Andrzej Szelążek z Brwic (gmina Chojna), leśnik w trzecim pokoleniu, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, były radny i samorządowiec. W przeszłości startował już z list PiS do sejmu i senatu. 

15. miejsce na liście ma Sylwester Chruszcz, były poseł, obecnie dyrektor Oddziału Elektrownia Dolna Odra pod Gryfinem. Na 19. miejscu jest Maria Brzozowska z Myśliborza, Pracowała jako nadleśniczy w Nadleśnictwie Różańsko. Obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. strategii i rozwoju w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza