Nielegalne punkty hazardowe w Dębnie zamknięte przez KAS [foto]

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła dwa nielegalne punkty hazardowe w Dębnie.

 
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu przeszukali dwa kioski sklepowe, w których organizowano nielegalne gry hazardowe na tradycyjnych automatach do gier oraz gry online. Tradycyjnie oba punkty miały okna oklejone ciemną, nieprzezroczystą folią. Oba punkty objęte były monitoringiem i miały zamknięte drzwi, dlatego funkcjonariusze musieli użyć siły aby do nich wejść.

Zabezpieczyliśmy pięć tradycyjnych automatów do gry, 12 komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znajduje się też komputer obsługi i pięć telefonów komórkowych. Zabezpieczyliśmy też gotówkę w kwocie 3.010 zł i 30 EUR.

Przesłuchaliśmy cztery osoby – jednego gracza i trzy osoby podejrzewane o organizację nielegalnego hazardu. Pracownikom, organizatorom tego procederu postawiono zarzuty organizowania nielegalnych gier hazardowych.

Kolejna już współpraca z myśliborskimi policjantami pokazała, że wspólnie możemy lepiej realizować nasze zadania.

Tego rodzaju nielegalne działanie jest przestępstwem karnym-skarbowym zagrożonym m.in. karą pozbawienia wolności do lat trzech oraz karą administracyjną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego zakwestionowanego komputera. Czytamy w komunikacie KAS. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza