Radość nie zna wieku! Obchodzimy Dni Seniora [foto]


Początek jesieni to czas, w którym w wielu miejscach w Polsce organizuje się Dni Seniora. Za sprawą Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego również Gmina Dębno dołączyła do tej ogólnopolskiej inicjatywy realizowanej między innymi w Szczecinie, Stargardzie, Wrocławiu, Elblągu, Starachowicach, Wałczu, czy też Biłgoraju.

W sobotę 16 września odbyła się ósma edycja „Balu Seniora”, czyli spotkania integracyjnego seniorek i seniorów z Gminy Dębno. Tym razem młodzi duchem spotkali się w Różańsku. Projekt miał na celu poprawę dobrostanu osób starszych, wzmacnianie więzi społecznych w środowisku senioralnym oraz promocję aktywnego stylu życia w starszym wieku.

- Organizowane przez nas od coroczne Bale Seniora pozwalają na zmniejszenie monotonii życia codziennego oraz dostarczają seniorom chwili radości, śmiechu i pozytywnych emocji – informuje Maciej Patynowski – organizator spotkania. - W imprezie udział wzięli seniorzy m.in.: z Sarbinowa, Bogusławia, Cychr, Grzymiradza, Ostrowca oraz gospodarze z Różańska. Imprezę uświetniła swoją obecnością także Pani Joanna Stąsiek-Janicka, zastępca burmistrza Dębna.

Z myślą o uczestnikach organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek, zabawy integracyjne z nagrodami rzeczowymi (quiz wiedzy oraz konkurs taneczny) a także doskonałą muzykę "na żywo" przeplataną złotymi przebojami. Zabezpieczono również bezpłatny transport autokarowy.

Spotkanie dofinansowane ze środków Gminy Dębno a także przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.PFSP
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza