Wielkie strażackie manewry w sobotę w Chojnie


Międzynarodowe Manewry Pożarnicze Chojna 2023, to kolejne manewry mające na celu zwiększenie sprawności strażaków ochotników w działaniach ratowniczo - gaśniczych oraz współdziałania jednostek razem z kolegami z zagranicy.

Scenariusz manewrów rozłożony jest na kilka etapów - z taktyki działań gaśniczych ( pożary budynków mieszkalnych, gospodarczych), z taktyki działań ratowniczych ( symulacja wypadków drogowych z osobami poszkodowanymi) oraz z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W manewrach będą uczestniczyli ratownicy z jednostek z Polski (gmina Chojna, Trzcińsko Zdrój, Mieszkowice, Cedynia, Moryń, Stare Czarnowo, Banie, Mieszkowice, powiatu myśliborskiego oraz JRG Gryfino), Niemiec, Czech, Ukrainy, Holandia. Są to partnerskie jednostki współpracujące z OSP Chojna.

W ćwiczeniach udział bierze ok 250 osób. Są to jedyne takie ćwiczenia w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 9 września w Chojnie, na placu ćwiczebnym należącym do OSP w Chojnie (lotnisko)

Celem manewrów jest wymiana doświadczeń w działaniach ratowniczo - gaśniczych z jednostkami z innych państw oraz przypomnienie i wykorzystanie technik gaszenia pożarów wewnętrznych, uwalnianie osób biorących udział w wypadkach komunikacyjnych oraz doskonalenie wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza