X jubileuszowa edycja Aksamitnego Festiwalu w Mirowie [foto]

"Najpiękniejsze Miejsce na Ziemi - dotarłeś do celu". To hasło już po raz 10 przyświeca organizatorom Aksamitnego Festiwalu w Mirowie w gminie Moryń. 

W tym roku jubileuszowy 10 festiwal, który odbył się 23 września w sobotę, nie obył się bez podziękowań, życzeń i prezentów.

Niewielką wieś odwiedził Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Burmistrz Morynia Józef Piątek , Członek Zarządu Powiatu Henryk Kaczmar i Radna Powiatowa Agnieszka Gralak oraz wiele zaprzyjaźnionych z Mirowem gości.

Punktem najważniejszym od 10 lat jest finał konkursu na Aksamitną Zagrodę i od 2 lat również na Aksamitną Rabatkę i Aksamitną Kompozycję. Najważniejszą nagrodą była, wyrzeźbiona, jak co roku przez Pana Janka Andrzejczaka, pamiątkowa deska. Ogrodnictwo Moni- Gaj z Chojny ufundowało piękne trawy dla uczestników konkursu.

Jak co roku odbył się spacer po wsi, który umożliwił spacerowiczom podjęcie decyzji, która zagroda podobała się im najbardziej. 

Cały festiwal został dodatkowo uwieczniony z powietrza przy pomocy drona obsługiwanego przez młodego mieszkańca Mirowa Kubę Radymniaka, który również robił zdjęcia podczas spaceru. 

Gospodynie przy wsparciu zaprzyjaźnionych osób przygotowały pyszny poczęstunek na słodko i na ciepło, był olej z pierwszego tłoczenia, ser własnej roboty, miód. 

Wiele atrakcji dla dzieci, między innymi malowanie twarzy, loteria fantowa. Loteria fantowa w tym roku powiększyła się o losy, dzięki którym można było wygrać roślinkę do posadzenia. 

Kulminacją atrakcji była wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej z Witnicy, dzieci i dorośli mogli obejrzeć wyposażenie i udać się w podróż wozem strażackim.


fot. Moryń.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza