Kolejny etap obwodnicy Gryfina. Inwestycję wizytowali politycy [foto]


Obwodnica Gryfina to początek dużych zmian w infrastrukturze komunikacyjnej gminy Gryfino. Mniejsza obwodnica miasta połączona będzie z duża obwodnicą równoległą do S3 i trasy łączącej komunikacyjnie Daleszewo – Radziszewo – Szczecin.

Nowe rozwiązania komunikacyjne to również dobry dojazd do Elektrowni Dolna Odra, do elektrowni gazowej, do istniejącego w tym miejscu portu wodnego.

To również nowe perspektywy rozwoju dla gminy Gryfino, odciążenie komunikacyjne dla centrum miasta, możliwości rozwoju dla przedsiębiorców. Obwodnica zostanie oddana do użytku pod koniec października przyszłego roku.

- Kierujemy również podziękowania do Posła Artura Szałabawki, który wspierał gminę w tych działaniach od początku – podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn.

W spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie brali udział: Poseł RP Artur Szałabawka, Burmistrz Mieczysław Sawaryn, Wiceburmistrz Tomasz Miler, Dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Łukasz Lendner, Kierownik projektu (GDDKiA) Magdalena Markowska, przedstawiciel firmy Roverpol Tadeusz Kućmierz.fot. Miasto i Gmina Gryfino
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza