Marcin Pech z Dębna laureatem festiwalu w Gdańsku
Film „Ostatni Rybacy” Marcina Pecha zajął pierwsze miejsce na 18. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku. Wręczenie nagród odbyło się 19 października w Centrum św. Jana w Gdańsku.

Jego prezentacja rywalizowała w kategorii mini-dokument. Jury wybierała spośród 12 innych filmów. Obraz Marcina Pecha, dokumentujący pracę rybaków zdobył pierwszą nagrodę.

W tym roku najlepsze produkcje oceniało trzyosobowe jury złożone z filmoznawców i twórców filmowych, w skład którego weszli: filmoznawca Paweł Biliński (Zakład Filmu i Mediów na Uniwersytecie Gdańskim), krytyk filmowy i literacki Igor Kierkosz oraz reżyserka filmowa i teatralna Agnieszka Smoczyńska („Córki Dancingu”, „Fuga”, „Silent Twins”).

Festiwal Filmów Jednominutowych w Gdańsku to forum prezentacji dla aspirujących filmowców, specjalizujących się w krótkich formach audiowizualnych. Organizatorem jest Nadbałtyckie Centrum Kultury. Udział w wydarzeniu jest szansą, ponieważ udział w nim może wziąć każdy, bez względu na wiek i doświadczenie, a jedynymi wymogami są pomysłowość i czas do 60. sekund.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza