Mieszkanka regonu w podcaście Onetu: Pacjenci często żałują, że nie zmienili pracy, która ich bardzo stresowała i mają poczucie, że ten stres im tego raka wywołał


Pochodząca z naszego regionu Karolina Sawka psychoterapeutka i psychoonkolożka z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii wzięła  udział w podcaście dla Onetu pod nazwą Anatomia Śmierci.

Anatomia Śmierci” to nowy podcast Medonetu, który prowadzi Agnieszka Mazur-Puchała, wydawczyni Medonetu. Autorka wraz ze swoimi gośćmi prowadzi rozmowy o psychologii i fizjologii odchodzenia.

„Anatomia Śmierci” to podcast, którego motywem przewodnim jest śmierć – omawiana i wyjaśniana pod każdym możliwym kątem. Czy da się w jakiś sposób przewidzieć, że ktoś wkrótce umrze? Jak nie rozmawiać z człowiekiem, którego życie się kończy? Co wypada, a czego absolutnie nie w czasie żałoby? Co naprawdę dzieje się z ciałem po śmierci? Pytania, które nas dręczą, ale boimy się je wypowiedzieć, swoim rozmówcom zadaje wydawczyni Medonetu Agnieszka Mazur-Puchała.

- Pacjenci często żałują, że nie zmienili pracy, która ich bardzo stresowała i mają poczucie, że ten stres im tego raka wywołał – wylicza w podcaście „Anatomia Śmierci.”  W pracy spotyka się z osobami, które dowiadują się, że ich życie może wkrótce się skończyć, ale też z bliskimi pacjentów terminalnych. Czego żałują, gdy śmierć staje się realną wizją? O czym marzą, czego potrzebują? Bliscy często popełniają kluczowy błąd. - mówi Karolina Sawka, psychoterapeutka i psychoonkolożka z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

Cały odcinek dostępny w serwisie Spotify pod linkiem: „Anatomia śmierci”
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza