Minister Sprawiedliwości: Unijny pakiet klimatyczny zagraża Dolnej Odrze [video]


Przed siedzibą Zespołu Elektrowni Dolna Odra, obyła konferencja prasowa podczas której Minister Ziobro przedstawił historyczne rysy wsparcia dla energetyki konwencjonalnej udzielonej przez Rząd w tym budowę nowej elektrowni gazowo-parowej.

Częścią wizyty obyła konferencja prasowa pod Elektrownią Dolna Odra z Grupa PGE, podczas której Minister Ziobro przedstawił historyczne rysy wsparcia dla energetyki konwencjonalnej udzielonej przez Rząd  w tym budowę nowej elektrowni gazowo-parowej. Szczególny nacisk został położony na gwarancje zatrudnienia dla pracowników Elektrowni Dolna Odra i szanse jakie idą za włączeniem elektrowni do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.

Zbigniew Ziobro pytany, na jakich podstawach opiera obawy o miejsca pracy w Dolnej Odrze, wskazywał na konsekwencje unijnej polityki klimatycznej. - Dlatego, że oni chcą likwidować wszystkie elektrownie węglowe. To jest szaleństwo, które w pełni popiera Platforma Obywatelska i SLD w Parlamencie Europejskim. Proszę popatrzeć na ich głosowania. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Nie możemy się na to zgodzić. Nie możemy na to pozwolić. Chcemy, by Unia Europejska wracała do swoich korzeni. Chcemy, żeby Polska była w UE, ale w takiej, która nie miesza się do wszystkiego.

Wybudowane w Dolnej Odrze nowe bloki energetyczne zostały podłączone niedawno do sieci gazowej. Mają produkować prąd jeszcze w tym roku.

Całość konferencji dostępna poniżej 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza