PGE GiEK wspiera akademie piłkarskie z powiatu gryfińskiego


Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, do której należy Elektrownia Dolna Odra, w 2023 r. wsparła cztery akademie piłkarskie trenujące dzieci i młodzież z powiatu gryfińskiego. Przekazane środki w całości przeznaczono na szkolenia piłkarskie oraz udział w turniejach „Pierwsza piłka” organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Błękit Pniewo, LKS Grot Gardno, Łabędź Widuchowa oraz UKS „Energetyk Junior” Gryfino to szkółki piłkarskie, które otrzymały od PGE GiEK wsparcie finansowe w ramach projektów szkolenia oraz podnoszenia umiejętności piłkarskich dzieci i młodzieży. Dzięki pomocy energetycznej spółki młodzi adepci piłki nożnej mają lepsze warunki do rozwoju swoich sportowych pasji.

PGE GiEK realizuje szereg działań na rzecz lokalnej społeczności we wszystkich lokalizacjach spółki, również w woj. zachodniopomorskim, gdzie funkcjonuje Elektrownia Dolna Odra. Intensywnie wspiera inicjatywy lokalnych społeczności promujące zdrowy styl życia, kulturę zdrowia, rekreację oraz rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. W samym 2023 roku wsparcie w postaci darowizn i sponsoringu wyniosło w tej lokalizacji ponad 500 tys. zł. Działania prowadzone przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspierają realizację strategii Społecznej Odpowiedzialności Grupy Kapitałowej PGE.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza