Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkanie Integracyjne [foto]


W dniu 14 października na torze motocrossowym w Chojnie odbyło się „Polsko-Niemieckie Motorowe Spotkanie Integracyjne – Podsumowanie Sezonu 2023”. Był to już 16 projekt zrealizowany przez Klub Motorowy Chojna i niemieckiego partnera Motorsportclub Schwedt e.V.

Projekt, jak jego poprzednie edycje był dofinansowany ze środków unijnych, tym razem z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

Od samego rana po rejestracji zawodników odbyły się wyścigi kontrolne. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych zawodnicy nie ukrywali zadowolenia z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności i z pełnym zapałem ruszyli na tor. Tym razem wyścigi miały charakter rekreacyjny, to też pomimo ostrej rywalizacji zajęte miejsca i czasy przejazdów nie miały większego znaczenia. Zabawa była wręcz rewelacyjna, a osobiste wrażenia uczestników niesamowite.

Działania na torze zakończono wieczorem integracyjnym. Pomimo zmęczenia uczestnicy spotkania nie ukrywali swojego zadowolenia i nie szczędzili słów uznania pod adresem głównego organizatora imprezy (KM Chojna), deklarując jednocześnie udział w następnych jej edycjach. Dyskusje i rozmowy trwały do późnych godzin wieczornych.

Spotkanie miało charakter typowo integracyjny, a jego głównym celem było dalsze wzmocnienie wzajemnego zaufania partnerów projektu oraz podsumowanie dotychczasowej współpracy i sezonu motorowego 2023.Wyrażano opinie, że tego typu spotkania otwierają nowe możliwości w Euroregionie Pomerania poszerzając i zacieśniając polsko-niemieckie kontakty, sprzyjające obustronnej współpracy i wzajemnej wymianie doświadczeń. Tego typu wspólne działania (prócz propagowania atrakcyjnej formy spędzenia czasu wolnego) budują porozumienie między zwykłymi ludźmi (Polakami i Niemcami) w duchu wzajemnego zrozumienia i poszanowania własnej tożsamości. Służą przezwyciężaniu uprzedzeń, wspierają wspólną odpowiedzialność, zmniejszają istniejące deficyty w bezpośrednich kontaktach, wzmacniają wzajemne zaufanie nie tylko między członkami obydwu klubów ale również ich rodzinami. Tworzą warunki do odkrywania i poznawania realiów społecznych i historyczno-kulturowych kraju partnerskiego, co jest podstawą dla rozwoju stabilnej współpracy w regionie, budują zaufanie i poprawiają kooperację w zakresie integracji społecznej (wielopokoleniowej), umożliwiają uczestnikom podejmowanie nowych inicjatyw, wzmacniają ich potencjał i możliwości rozwojowe.

KM Chojna


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza