Uwaga kierowcy. Utrudnienia na niemieckiej drodze B2. Droga pomiędzy Schwedt i Gartz jest całkowicie zamknięta.


Co najmniej do 3 listopada będzie zamknięta droga krajowa B2 na odcinku pomiędzy niemieckim Gartz i Schwedt nad Odrą. To popularna trasa, którą kierowcy podróżują pomiędzy Chojną, Gryfinem i Szczecinem. 

Całkowite zamknięcie drogi spowodowane jest remontem odcinka pomiędzy miejscowościami Vierraden i Friedrichsthal. Sfrezowana zostanie nawierzchnia bitumiczna i położona nowa warstwa. Niemiecki Zarząd Dróg kieruje ruch w obu kierunkach przez drogę nr L 272 Blumenhagen – Casekow – L 27 – Gartz (Oder). To dodatkowe 13 kilometrów.

Urząd Związku Gmin w Gartz (Oder) zaleca szeroki objazd zamkniętego odcinka między Gartz a Schwedt przez niemiecką autostradę A 11, polską drogę ekspresową S3 lub drogę krajową 31. Podczas prowadzonych prac budowlanych jest to najlepsze i najszybsze połączenie, szczególnie dla osób dojeżdżających z daleka oraz samochodów ciężarowych jadących z i do Polski.

- Te prace są konieczne. Cztery lata temu jedynie uszczelniono warstwę wierzchnią, by zamknąć widoczne już pęknięcia. Teraz cała nawierzchnia jest frezowana i kładziona na nowo. Przedłuży to żywotność drogi. Nawet jeśli wiąże się to z niedogodnościami spowodowanymi objazdem – cieszmy się, że pieniądze wykorzystywane są na rzecz naszego regionu - mówi Frank Gotzmann, dyrektor Urzędu Związku Gmin.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza