ZZPN otwiera zapisy do 3. edycji Zimowego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN


To już 3 edycja turnieju, który cieszy się dużą popularnością wśród klubów, co potwierdza jego główne założenie, jakim jest zastąpienie meczów sparingowych, cyklicznymi rozgrywkami, które poprzedzają rundę wiosenną w okresie zimowym.

Kilka ważnych informacji związanych z Pucharem

W Turnieju mogą uczestniczyć drużyny zgłoszone do rozgrywek mistrzowskich seniorów oraz WLJ Starszych ZZPN na sezon 2023/2024. W każdym spotkaniu mogą brać udział zawodnicy zgłoszeni przez klub do rozgrywek na sezon 2023/2024 oraz 4 zawodników testowanych przez dany klub. Do sprawozdania na każdy mecz można wpisać 23 zawodników w tym 6 testowanych. Spotkania mogą być rozgrywane na boiskach ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach minimum 90m x 50m. W I i II etapie turnieju gospodarz spotkania zapewnia boisko, natomiast gość pokrywa opłatę za sędziów Czas gry 2 x 45 minut. Zmiany powrotne. Napomnienie (żółta kartka) jest jednoznaczna z Karą Wychowawczą, która wynosi 5 minut. Kary za żółte kartki nie sumują się. Druga i kolejna kara napomnienia żółtą kartką w spotkaniu, nie skutkuje otrzymaniem czerwonej kartki ani wykluczeniem z zawodów. Obowiązuje kara wykluczenia z gry (czerwona kartka). Najlepsza drużyna otrzyma pamiątkowy puchar i nagrodę specjalną.

Etapy turnieju i wstępne terminy:
  • I etap (max 64 drużyny) - rozgrywki prowadzone są w grupach po 4 zespoły wyznaczonych/wylosowanych przez Wydział Rozgrywek, w systemie każdy z każdym jeden mecz. Przed przydziałem do grup, wszystkie chętne zespoły zostaną podzielone na 4 koszyki według klasy rozgrywkowej, aby do każdej z grup trafiły np. 1 zespół z Klasy Okręgowej, dwa z A-klasy i jeden z B-klasy. Uwzględniony będzie także klucz geograficzny. Spotkania w grupach rozgrywane będą w terminach (20/21.01, 27/28.01, 03/04.02) w miejscach wyznaczonych przez ich gospodarzy. Zwycięzcy grup awansują do II etapu rozgrywek.
  • II etap – 1/8, 1/4 finału (przegrany odpada). Zwycięzcy grup z I etapu w wyniku losowania utworzą pary 1/8, a następnie pary 1/4 finału. Terminy rozegrania spotkań 1/8 finału – 10/11.02, 1/4 finału - 17/18.02 w miejscach wyznaczonych przez gospodarzy spotkań.
  • III etap – turniej finałowy z udziałem 4 drużyn organizuje ZZPN. Zwycięzcy rozgrywek 1/4 finału w wyniku losowania utworzą pary 1/2 finału, a ich zwycięzcy awansują do finału turnieju. Termin rozegrania 1/2 i finału turnieju - 24/25.02 lub 02/03.03, miejsce zostanie ustalone przez ZZPN.

Ostateczne zasady i terminy zostaną podane po otrzymaniu i weryfikacji zgłoszeń. Aby zgłosić się do turnieju, należy wypełnić ankietę, która znajduje się pod linkiem: https://forms.gle/cz8whkwMkrYSh1Yj7
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza