I Spotkania Artystyczne Seniorów "Jesienny liść 2023" w ChojnieW piątek i w sobotę, 17 i 18 listopada odbędą się I Chojeńskie Spotkania Artystyczne Seniorów. Jest to nowa inicjatywa artystyczna dedykowana głównie seniorom, ale nie tylko. 

Jej celem jest prezentacja działających w regionie zespołów artystycznych seniorów z uniwersytetów III wieku oraz z innych organizacji, ośrodków i centrów kultury. Wystąpią one w dwudniowym programie na scenie Centrum Kultury w Chojnie. W trakcie wydarzenia zaprezentują się zespoły i artyści m.in. z Chojny, Morynia, Szczecina, Stargardu, Cedyni, Gryfina, Widuchowej i Myśliborza.

Gwiazdą pierwszego piątkowego wieczoru będzie Grażyna Szapołowska, prezentująca spektakl muzyczno-poetycki pt. "Podróżą każda miłość jest” przy akompaniamencie gitarowym Roberta Horna. W finale drugiego dnia zobaczymy Adama Dzieciniaka w autorskim programie kabaretowym „Mądrze i śmiesznie”.

Ponadto widzowie będą mogli zobaczyć dwie ekspozycje artystyczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wystawę miniatur pt. "Przez dziurkę od klucza" Urszuli Kwietniewskiej-Łacny z Gryfina oraz wystawę malarstwa i rzeźby pt. "Żywe obrazy" stworzonej przez twórców projektu "Ekologia” Nadodrzańskie Klimaty z Widuchowej.

Gospodarzami spotkań są seniorzy tworzący Teatr Fajne Babki oraz Centrum Kultury w Chojnie. Pomysłodawcą i inicjatorem wydarzenia jest opiekun artystyczny Teatru Fajne Babki z Centrum Kultury w Chojnie - Janusz Janiszewski.

Na wieczorne spektakle Grażyny Szapołowskiej i Adama Dzieciniaka można nabyć bilety w sekretariacie Centrum Kultury lub na stronie www.biletyna.pl.

Na wszystkie pozostałe wydarzenia jest WSTĘP WOLNY.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza