IV liga: Grad bramek w Koszalinie [foto] [video]


Piłkarze  MKS Odra Chojna zakończyli jesienne zmagania w IV Lidze ZZPN. W meczu 17. kolejki drużyna Macieja Ropiejko uległa w meczu wyjazdowym Gwardii Koszalin aż 7:2 (5:2).

Drużyna Gwardii Koszalin to jeden faworytów do awansu do III ligi piłki nożnej. Ekipa świetnie graj przed własną publicznością i zdobywa wiele bramek, w tym sezonie mocno gromili niektórych rywali. 

Klubowa relacja Gwardii Koszalin 

Od pierwszego gwizdka byliśmy świadkami otwartego meczu. Już w 4. minucie na strzał w kierunku bramki gości zdecydował się Jorge Tapia. Patryk Jurek odbił futbolówkę, jednak skuteczną dobitką popisał się Adrian Cybula. Cztery minuty później nasz zespół podwyższył prowadzenie. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym, precyzyjnym strzałem piłkę do siatki posłał Marcin Gawron.

W 17. minucie piłkę z lewej strony pola karnego dograł Michał Masłowski, a z około jedenastu metrów ponownie na listę strzelców wpisał się Marcin Gawron. Sześć minut później goście wykonywali rzut rożny, a głową do siatki trafił Kacper Orman.

Odpowiedź naszej drużyny była błyskawiczna. W 27. minucie piłkę w środku pola przejął Michał Masłowski i prostopadłym podaniem uruchomił Sebastiana Milanowskiego, który techniczną "podcinką" nad bramkarzem dał naszemu zespołowi czwartego gola.

Nie był to koniec strzelania w pierwszej połowie. W 39. minucie po zagraniu Marcina Gawrona w pole karne Odry wpadł Adrian Cybula i po ograniu obrońcy, po raz drugi w tym meczu trafił do siatki. Dwie minuty później goście ponownie zaskoczyli naszą drużynę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Głową na listę strzelców wpisał się Mateusz Nagaj. Po chwili przyjezdni mieli kolejną okazję, ale piłka odbiła się od słupka.


Już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy przed szansą na strzelenie gola stanął Cezary Zalewski, jednak napastnikowi naszej drużyny nie udało się skierować futbolówki do siatki. Po chwili w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Radosław Stępień i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Mateusz Piotrowski. W kolejnych minutach na bramkę gości strzelali Radosław Stępień, Marcin Gawron i Piotr Pierzchała.

W 73. minucie po prostopadłym podaniu Rafała Maćkowskiego, w dogodnej sytuacji do siatki trafił Cezary Zalewski. Po chwili tuż przed bramkarzem Odry znalazł się Radosław Stępień, lecz udanie interweniował Patryk Jurek.

Gwardia Koszalin - Odra Chojna 7:2 (5:2) Bramki: Cybula 2 (4., 39.), Gawron 2 (7., 17.), Milanowski (27.), Piotrowski (50., karny), Zalewski (73.) - Orman (23.), Nagaj (41.)

Przedstawimy  tabele na koniec piłkarskiej jesieni 

1. Wybrzeże Rewalskie Rewal 48
2. Gwardia Koszalin 46
3. Bałtyk Koszalin 43
4. Polski Cukier Kluczevia Stargard 33
5. Biali Sądów 32
6. Perła URB Dygowo 28
7. Ina Goleniów 26
8. Iskierka Mirand Szczecin 25
9. Mechanik Bobolice 22
10. Błękitni II Stargard 19
11. MKP Szczecinek 18
12. Odra Chojna 18
13. Olimp Gościno 16
14. Chemik Police 14
15. Orzeł Wałcz 12
16. Darłovia Darłowo 12
17. Unia Dolice 9
18. Wieża Postomino 8


fot/video: KS Gwardia Koszalin Klub Piłkarski
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza