Polscy zawodnicy w historii UFCHistoria polskich zawodników w Ultimate Fighting Championship (UFC) stanowi fascynujący rozdział w dziejach mieszanych sztuk walki. Nasz kraj zyskał uznanie i rozgłos dzięki utalentowanym sportowcom walczącym w tej legendarnej amerykańskiej federacji. Jakie nazwiska warto przytoczyć? Sprawdźmy!

UFC – marzenie wielu polskich sportowców

Marzeniem dużej większości adeptów sztuk walki jest podjęcie wyzwania w Ultimate Fighting Championship (UFC) – bezsprzecznie największej i najbardziej prestiżowej organizacji MMA na świecie. Polscy zawodnicy zaliczają się do elitarnego grona, którzy z sukcesami walczyli na ringach tej federacji. Historia naszych reprezentantów w UFC zapoczątkowana została przez Tomasza Drwala w sierpniu 2007 roku.

Od tego przełomowego momentu polscy wojownicy coraz śmielej wkraczali na ringi tej organizacji. Do tego grona zaliczają się również niekwestionowani przez lata mistrzowie, tacy jak Joanna Jędrzejczyk. Zapisała się w annałach UFC jako jedna z największych gwiazd tej dyscypliny w XXI wieku. Obecnie, Polska nieustannie buduje swoją pozycję w światowym MMA z takimi talentami jak Mateusz Gamrot, Jan Błachowicz, Karolina Kowalkiewicz czy Michał Oleksiejczuk.

Tomasz Drwal – pierwszy Polak walczący w UFC

Tomasz Drwal, będący niepokonanym w 13 walkach z rzędu, na stałe zapisał się w historii polskiego i światowego MMA. Wszystko za sprawą podpisania kontraktu z największą organizacją mieszanych sztuk walki na świecie – Ultimate Fighting Championship (UFC). Jego pierwszy występ dla tej prestiżowej federacji miał miejsce 8 września 2007 roku, co uczyniło go pierwszym Polakiem, który stoczył walkę na ringu UFC.

W trakcie swojego debiutu na gali UFC 75 Drwal stanął do walki z ówcześnie niepokonanym Brazylijczykiem – Thiago Silvą. Pomimo determinacji, nasz rodak doświadczył dużych trudności, ponosząc ostatecznie porażkę przez techniczny nokaut. Ten pojedynek jednak nie tylko zapisał się w historii jako pierwsza walka polskiego zawodnika w UFC, lecz także stanowi ważny etap w karierze Drwala. Mimo niepowodzenia kontynuował on swoją drogę w MMA, inspirując kolejne pokolenia polskich wojowników.

Polacy w UFC

Waga półciężka to obszar, w którym sukcesy odnosił inny polski sportowiec – Jan Błachowicz. W latach 2020-2021 dzierżył on tytuł mistrza tej kategorii. Obecnie plasuje się na czwartym miejscu w rankingu. Z pewnością stanowi to silną motywację do dalszej walki o odzyskanie pierwszego miejsca i tym samym pasa. Z kolei Michał Oleksiejczuk zapisał się w pamięci fanów jako reprezentant wagi średniej. W tej kategorii rywalizują zawodnicy o masie do 84 kilogramów. Aktualnie, panującym mistrzem w tej wadze jest Sean Strickland.

W kategorii lekkiej nasz kraj może poszczycić się trzema utalentowanymi zawodnikami. Aktualnie, największe nadzieje wiązane są z Mateuszem Gamrotem, który znajduje się na szóstym miejscu w rankingu UFC. Oprócz tego zawodnika, w tej wadze możemy obserwować także Mateusza Rębeckiego i Michała Figlaka. Obecność Polaków na ringach tej federacji sprawia, że zakłady bukmacherskie UFC cieszą się coraz większą popularnością.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza