Awaria sieci wodociągowej. Spotkanie władz w sprawie kryzysowej sytuacji.


Z inicjatywy burmistrza Mieczysława Sawaryna i wójta Pawła Wróbla, odbyło się spotkanie dotyczące kryzysowej sytuacji związanej z jakością wody, na terenie gminy Widuchowa.

Gmina Gryfino zadeklarowała szeroką pomoc, zarówno w zakresie badań laboratoryjnych, usług zabezpieczających dostawy wody dla mieszkańców, wsparcia technicznego i organizacyjnego dla pracowników zakładu komunalnego gminy Widuchowa.

Przedstawiciele gminy Widuchowa, wójt Paweł Wróbel oraz Agata Rebiziak pełniąca obowiązki dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej, przedstawili sytuację zaistniałą na terenie tej gminy oraz potrzeby działań, które zabezpieczą dostawy wody i sytuację mieszkańców, zarówno tych krótko jak i długoterminowych.

W spotkaniu roboczym ze strony gminy Gryfino uczestniczyli: Tomasz Miler, zastępca burmistrza oraz Marcin Stawicki i Wojciech Długoborski – zarząd Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Gryfinie.

ZGK w Widuchowej- Komunikat 

Szanowni Państwo
od kilku dni zmagamy się z poważną sytuacją dotyczącą złej jakości wody z wodociągu Widuchowa. Chciałabym poinformować, że działania Zakładu Gospodarki Komunalnej aktualnie skupiają się na:
- dezynfekcji sieci wodnej, by jak najszybciej przywrócić jakość wody
- ustaleniu możliwych przyczyn namnażania bakterii w wodzie.

Dotychczasowe wnioski nie są jednoznaczne, więc dopiero, gdy będziemy mieć pewność podamy je w sposób oficjalny. Otrzymaliśmy pomoc i wsparcie od Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie w formie doposażenia sprzętowego, wsparcia merytorycznego oraz laboratoryjnego. Do tego zlecone zostaną szczegółowe badania terenu Stacji Uzdatniania Wody.

Codziennie pobierane są próbki wody do badań, jeżeli w dniu jutrzejszym otrzymane wyniki będą dobre Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna powinna dopuścić wodę do użytku. Powiadomimy o tym natychmiast mieszkańców komunikatami w mediach społecznościowych. Do tego momentu woda dowożona będzie w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Jednocześnie chciałabym podziękować strażakom ochotnikom za ich pomoc przy dostarczaniu wody oraz Wójtowi Gminy Widuchowa o wielkie zaangażowanie i wsparcie, a Państwa poprosić o wyrozumiałość i przeprosić za wszelkie niedogodności.

Agata Rebizak
p.o. dyrektora ZGK w Widuchowej
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza