Dzielnicowi i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzali bezdomnych [foto]


Zima ciągle nas zaskakuje, dlatego dzielnicowi z Myśliborza wspólnie z pracownikami OPS-u wyruszyli po raz kolejny w odwiedziny miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne, potrzebujące pomocy oraz schronienia. Sprawdzali m.in. pustostany, ogródki działkowe i monitorowali sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebował. 

Niesienie pomocy osobom bezdomnym, starszym oraz mieszkającym samotnie i niezaradnym życiowo stanowi jedne z głównych działań policji, a także wielu instytucji. Myśliborscy policjanci, wspólnie z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej już od wielu tygodni kontrolują miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać. 

To zadanie jest realizowane w głównej mierze przez policjantów tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowych, którzy bardzo dobrze znają swoje rejony służbowe. W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu mundurowi ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schronisk lub do miejsc, w których mogą otrzymać niezbędną pomoc.

Apelujemy do mieszkańców o przekazywanie informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich oraz o to, by nie ignorować przypadków napotkania osób znajdujących się w sytuacji zagrażających ich życiu. Nie bójmy się reagować. Funkcjonariusze przypominają, że miejsca przebywania osób bezdomnych, można przekazać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

fot. Policja Myślibórz 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza