Jak radzą sobie Polki na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej?

Polki walczyły w Mistrzostwach Świata także o awans olimpijski. Niewątpliwie drużyna była dobrze przygotowana, ale mimo wszystko brakowało skuteczności. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej i poznać odpowiedź na pytanie - czy Polki mają jeszcze szansę na dostanie się na Igrzyska Olimpijskie?

Czy Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej ma szansę dostać się na Igrzyska Olimpijskie?

Jeszcze do niedawna z Reprezentacją Polski Kobiet w piłce ręcznej wiązano dosyć duże nadzieje. Polki chwalono za pewność siebie i dobrą grę. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju zarówno zawodniczki, jak i sztab uważali, że mają dużą szansę nawet na finał. Rozczarowanie przyszło niestety dosyć szybko. Aby mieć szansę na awans do ćwierćfinału Polki musiały pokonać zawodniczki z Danii, które notabene są współgospodyniami turnieju. O ile w pierwszej połowie spotkania można było mieć jeszcze nadzieję, że Polki wygrają, tak w drugiej gra zupełnie się nie układała. W rezultacie Polki przegrały z Dunkami 22:32. Jednocześnie wydawało się, że Polki zakończą już swój udział w mistrzostwach i nie będą miały jakiejkolwiek szansy, ale wszystko się zmieniło. Wyobraźcie sobie, że Dunki przegrały z Japonią, zaś Polki zwyciężyły z Japonkami i Serbią przez co znowu zrównały się punktowo z Danią. A więc aby awansować z drugiego miejsca, musiały wygrać kolejny mecz. Czy to się udało? 

Czy Polki wygrały ostatni mecz w grupie na mistrzostwach świata?

Aby awansować do dalszej części turnieju, Polki musiały zwyciężyć z reprezentacją Rumunii. Większość komentatorów oczekiwała, że Polki powinny bardzo łatwo wygrać z reprezentacją Rumunii. W końcu wydaje się, że są lepsze. Mecz był bardzo zawzięty. Niestety Polki raziły nieskutecznością i choć wyprowadzały sporo akcji, to nie umiały ich zakończyć bramką, choć Rumunki wcale nie broniły się tak dobrze. Końcówka była jeszcze bardziej emocjonująca, szczególnie że Polki miały szansę na wyprowadzenie ataku, ale to się nie udało i musiały uznać wyższość Rumunii, przegrywając z tą drużyną 26:27. Polki zajmą więc jedno z miejsc z pułapu 13-16. Wiele osób zastanawia się, czy Polki mają jeszcze szansę na udział w Igrzyskach Olimpijskich. 

Czy Polki mają szansę zagrać na Igrzyskach w Paryżu?

Wiele osób sądziło, że Polki mają dużą szansę na awans na Igrzyska Olimpijskie. W końcu wydawało się, że są naprawdę dobrze przygotowane, ale niestety coś nie wyszło i zawodniczki z Polski przeżyły duże upokorzenie. Nie ma się co oszukiwać, miały naprawdę dużą szansę na zajęcie dobrego miejsca w mistrzostwach świata. Nie można również zapominać, że wynik miał wpływ również na dalszą grę. Niestety po przegranej z Rumunią Polki zakończyły udział na 16 miejscu i w rezultacie nie mają jakichkolwiek szans na to, że pojadą na Igrzyska Olimpijskie do Paryża. Jeżeli jesteście fanami szczypiorniaka, to oczywiście możecie obstawiać ostatnie mecze w mistrzostwach, a także mecze ligowe czy też pucharowe. Sprawdźcie koniecznie piłka ręczna typy, by dowiedzieć się kto jest faworytem kolejnych spotkań. Pamiętajcie, że nie zawsze faworyci zwyciężają. W końcu Polki uważane były za faworytki w meczu z Rumunią, a jednak przegrały. Trzeba zatem przy typowaniu wziąć pod uwagę różne aspekty, choćby formę zespołu w danym turnieju czy też jego morale. W końcu forma mentalna jest tak samo ważna jak ta fizyczna. Jednocześnie przypominamy, że obstawianie zawsze wiąże się z ryzykiem i nie ma pewnych zakładów.                          

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza