Jakie szanse ma polska reprezentacja na awans w barażach?Michał Probierz niewątpliwie nie ma łatwo. Trenowanie polskiej drużyny narodowej jest naprawdę stresujące szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że czołowi zawodnicy reprezentacji nie są w dobrej formie. Dziś zastanowimy się jakie szanse ma Polska na awans w barażach.

Czy Polska ma szansę w barażach?

Drużyna narodowa nie pokazała się z najlepszej strony w czasie eliminacyjnej rundy do EURO 2024. Pod wodzą Santosa grała naprawdę fatalnie. Jednocześnie trener dawał wrażenie, że nie zależy mu na trenowaniu polskiej reprezentacji. Obecnie trenerem jest Michał Probierz, który już na początku nie miał łatwego zadania. Jednocześnie nietrudno zauważyć, że ustalił on skład dosyć asekuracyjny, nadal stawiając na starą gwardię. Po zremisowaniu w niezbyt dobrym stylu z Czechami było pewne, że Polska nie ma szans na bezpośredni awans na EURO 2024 i czekają ją baraże. Warto tutaj przypomnieć sobie słowa Kuleszy, który po losowaniu do rundy eliminacyjnej stwierdził, że Polska powinna wyjść z pierwszego miejsca. Można powiedzieć, że Polska drużyna narodowa znowu miała szczęście, biorąc pod uwagę, że w barażach zmierzy się z Estonią.

Czy Polska ma szansę z Estonią?

Już w trakcie rundy eliminacyjnej do EURO 2024 jasne było to, że polska reprezentacja zwyczajnie sobie nie radzi. W teorii wydaje się, że powinna wygrać z drużyną z Estonii, która jest całkowitym średniakiem wśród innych drużyn europejskich. Można wręcz powiedzieć, że drużyna jest naprawdę słaba, przy czym nie ma się co oszukiwać, większość polskich piłkarzy nie jest obecnie w dobrej formie. Na tle całej reprezentacji wyróżnia się bramkarz Bułka, który jest w zdecydowanie lepszej formie niż Szczęsny, a do tego wszystkiego zależy mu na grze w reprezentacji. W bardzo dobrej dyspozycji jest także Zieliński, choć trzeba przyznać, że w reprezentacji tego nie pokazuje. Można więc stwierdzić, że choć Polska wydaje się pewniakiem, to jednak nadal może przegrać nawet z drużyną estońską. Jeżeli jednak Polacy wygrają, to zmierzą się z drużyną Walii bądź Finlandii. O ile pierwszy mecz odbędzie się w Polsce, tak mecz finałowy baraży Polacy rozegrają na wyjeździe ze zwycięzcą pary Walia-Finlandia. Można i tak stwierdzić, że Polacy mieli dużo szczęścia, gdyż udało im się uniknąć Ukrainy, która radzi sobie fenomenalnie.

Co zrobi Probierz, czyli kto może liczyć na pierwszy skład w meczu z Estonią?

Trzeba przyznać, że trener Reprezentacji Polski Michał Probierz nadal stawia na starych zawodników i nie testuje nowych. Na pewno na uwagę zasługuje Bułka, który radzi sobie naprawdę dobrze i jedynie on ma szansę, by zostać numerem jeden w polskiej kadrze. Niestety Robert Lewandowski nie radzi sobie w ogóle, ale i tak zapewne zostanie wystawiony do pierwszego składu. W formie jest też Zieliński, choć niestety ostatnio ucierpiał on w meczu z Realem. W teorii Polska powinna wygrać baraże i zakwalifikować się na EURO 2024. Ważna niewątpliwie jest motywacja zawodników, ale i ich aktualna forma sportowa, gdyż bez niej trudno będzie o dobry wynik. Jeżeli chcecie obstawiać mecze reprezentacji czy innych narodowych drużyn, to koniecznie sprawdźcie typy bukmacherskie. Właściwe obstawienie nie jest łatwe, zwłaszcza gdy wybiera się wiele zdarzeń w ramach jednego wydarzenia. Trzeba liczyć się z tym, że zakłady sportowe zawsze wiążą się z ryzykiem.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza