Jarmark Adwentowy w Mieszkowicach [foto] [video]


Magia. Tym słowem można opisać to co wydarzyło się w sobotę 16. grudnia. Na Placu Wolności blisko 25 kolorowych stoisk pełne ozdób i świątecznych przysmaków przyciągnęło wielu mieszkańców i gości spoza gminy. Takiej frekwencji na tegorocznym Jarmarku Adwentowym chyba nikt się nie spodziewał.
 
Wszyscy obecni mieli okazję skorzystać z ofert lokalnych rzemieślników oraz producentów. Można było nabyć świąteczne dekoracje lub oryginalne prezenty. Jak zwykle uwagę wszystkich przykuła żywa szopka, w której znajdowały się zwierzęta. Niektóre, co odważniejsze dzieci, mogły wejść z rodzicami do zagrody i pobyć przez chwilę w towarzystwie małych owieczek. Nowością była fotobudka 3600, dzięki której każdy miał świetną pamiątkę z tak wyjątkowego dnia.

Na Jarmarku nie mogło zabraknąć św. Mikołaja, a przyjechał on do nas wraz z Piotrusiami z Holandii. Zanim jednak pojawił się Mikołaj najmłodszych „straszył” Grinch, że świąt w tym roku nie będzie ale i on ugiął się i ustąpił pola gościom z Holandii.Następnie popłynęły „Kolędy ze sceny”. Ogromną publiczność przed sceną zgromadził występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Mieszkowicach. Po nich wystąpili: Dawid Mazurkiewicz, Miłosz Rączkowski, Kalina Pożarycka, Karina Sobczyńska. Dużą niespodziankę sprawiła rodzina pp. Atroszko, która udowodniła, że muzyka łączy pokolenia a na naukę gry nigdy nie jest za późno. Blok koncertowy zakończono występami zespołów: Sami Swoi i Dobrawa. Utwory wykonane przez artystów jeszcze bardziej przybliżyły nam atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie to też czas prezentów. Jak co roku kulminacją Jarmarku było losowanie takowych prezentów: choinek, karpi i upominków, które zwycięzcom wręczał Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa.


Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom Jarmarku Adwentowego za fantastyczną zabawę i atmosferę.

Jarmark nie mógłby się odbyć w takiej formie bez sponsorów. A byli nimi: Ewa Krzyżek – Kwiaciarnia z Pasją, Sebastian Sipowicz, Maria Butrynowska – Sipowicz – LS Gastro, Renata Kowalewska – Biuro rachunkowe, Joanna Dwużnik – Bar u Asi, Bank Spółdzielczy w Chojnie, Tobake sp. z o.o.- Mieszkowice Wojciech Kadzikowski, Aneta Piasecka – Hadała – Biuro Podatkowe, Katarzyna Sługocka, Nadleśnictwo Mieszkowice, Nadleśnictwo Dębno, Starostwo Powiatowe w Gryfinie, Grzegorz Caban, Łukasz Nosal – Anpol, Anna Wróblewska, Robert Caban, Jednostki OSP Gminy Mieszkowice, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieszkowickiej, Zakład Usług Komunalnych Mieszkowice, Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego w Mieszkowicach, Pracownicy Urzędu Miejskiego i MGOK.

Organizatorzy dziękują również wszystkim, którzy bezinteresownie pomogli w organizacji Jarmarku.
Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza