Kuźnia polskich talentów pięściarskich – Klub Bokserski Garda w Chojnej


W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej kuźni młodych polskich talentów pięściarskich, jakim jest Klub Bokserski Garda w Chojnej i jego najlepszym wychowankom.

KLUB BOKSERSKI GARDA – KUŹNIA PIĘŚCIARSKICH TALENTÓW W CHOJNEJ

Boks to bez wątpienia najszlachetniejszy sport walki z największymi tradycjami oraz historią, a także sukcesami na naszym rodzimym podwórku. Również lokalnie dyscyplina ta ma się dobrze, czego dobrym przykładem jest Klub Bokserski Garda z Chojnej – prawdziwa kuźnia młodych polskich talentów pięściarskich. Jakie sukcesy mają oni na swoim koncie?

Historia Klubu Bokserskiego Garda

Klub Bokserski Garda powstał w Chojnie w maju 2008 roku. Jego siedziba mieści się w hangarze na lotnisku przy ul. Andersa. Założycielem i właścicielem klubu jest mieszkaniec Chojna, były bokser i kick-bokser, Jarosław Przygoda. Oficjalne otwarcie Gardy miało miejsce 11 sierpnia 2008 roku, a jako gościa specjalnego zaproszono Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka z Warszawy. Byli także obecni Prezes Polskiego Związku Bokserskiego – Tadeusz Plisko ze Szczecina, starosta Wojciech Konarski oraz zastępca burmistrza Chojny – Wojciech Długoborski. Miały też miejsce dwie pokazowe walki na ringu, stoczone między juniorami zaprzyjaźnionego niemieckiego klubu UBV Schwedt. Klub Bokserski Garda oficjalnie rozpoczął prowadzenie treningów 3 września 2008 roku, w trzech kategoriach wiekowych – dzieci, młodzież i oldboje. Jakie sukcesy mają na koncie zawodnicy Gardy?
Największa nadzieja klubu Garda

Boks zawsze cieszył się w Polsce sporą popularnością. Zarówno wśród kibiców, ekspertów, analityków sportowych, jak i bukmacherów i miłośników typowania zakładów sportowych w serwisach hazardowych, które przyciągają nowych klientów bonusami i promocjami, jak Mostbet kod promocyjny. Najbardziej utalentowanym zawodnikiem klubu bokserskiego z Chojnej jest niewątpliwie 20-letni Dawid Tkacz. Potwierdził to już wielokrotnie, w 2022 roku zdobywając brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Mężczyzn w Boksie, poprawiając swój wynik w tym roku i kończąc październikowe Mistrzostwa Polski w Pułtusku ze srebrem. Wygrał także międzynarodowy Turniej w Toruniu.

Dawid Tkacz jest pierwszym zawodnikiem trenera Jarosława Przygody z medalem Mistrzostw Polski U-23. Na tegorocznym turnieju spotkał się w finale (https://www.chojna24.pl/2023/10/dawid-tkacz-z-gardy-chojna-wicemistrzem.html) z wielokrotnym medalistą krajowych mistrzostw – Jakubem Straszkiewiczem z Legii Warszawa, uważanym przez ekspertów za największy talent polskiego boksu. Dawid mimo wyrównanej walki przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Dawid treningi bokserskie rozpoczął w 2018 roku i zrobił od tego czasu olbrzymi progres. Jego pierwszym sportowym sukcesem był brązowy medal Pucharu Polski Kadetów w 2019 r., został też Mistrzem Polski Juniorów w roku 2021.

Pierwszy seniorski medal Gardy

W dniach 4-10 grudnia Toruń stał się polską stolicą boksu, goszcząc Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim. Dawid Tkacz, 20-letni zawodnik Klubu Bokserskiego Garda z Chojnej w wadze 86 kg, po trzech jednogłośnych wygranych w eliminacjach i półfinale, dotarł do finału, w którym 8 grudnia zmierzył się znowu z utytułowanym i doświadczonym Jakubem Straszkiewiczem, wychowankiem Championa Włocławek, obecnie zawodnika Legii Warszawa, który dwa lata temu wywalczył tytuł młodzieżowego wicemistrza świata. Bokser z Chojnej po zaciętej walce uległ jednak przeciwnikowi, kończąc turniej z historycznym srebrnym medalem największej imprezy pięściarskiej w kraju. Walka była transmitowana na antenie TVP Sport i mogła się podobać. Dawid pokazał dużą klasę. To pierwszy medal na jakimkolwiek turnieju seniorów na koncie Klubu Bokserskiego Garda i trenera Jarosława Przygody. Życzymy dalszych sukcesów!

Nie samym Tkaczem Garda żyje

W 2021 roku inny zawodnik Klubu Bokserskiego Garda – Krystian Miecznikowski, został powołany do Kadry Narodowej Młodzików w boksie w wadze 80kg. Rok później, podczas Pucharu Polski U15, pięściarz z Chojnej stanął na najwyższym podium. Przy okazji tegorocznej edycji Pucharu Polski U17 w Ciechocinku w ostatni weekend listopada, Krystian Miecznikowski w wadze 86 kg zdobył srebrny medal, przegrywając w finale po zaciętej walce 2-1, pokazując boks taktyczny na wysokim poziomie. W turnieju międzynarodowym w Izraelu, który odbył się w czerwcu bieżącego roku, zawodnik Klubu Bokserskiego Garda zdobył brązowy medal po walce z izraelskim pięściarzem. W półfinale przegrał z Ukraińcem. Niedawno Krystian został powołany na zgrupowanie kadry narodowej kadetów w Giżycku.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza