Ministerstwo równości w nowym rządzie? Na jego czele ma stanąć Katarzyna Kotula.


Według doniesień medialnych do nowego rządu, razem z Donaldem Tuskiem, wejdzie 19 szefów resortów i co najmniej czworo ministrów - członków Rady Ministrów. W tym gronie ma się znaleźć posłanka z Gryfina. 

Ministerstwo ds. polityki senioralnej oraz ministerstwo równości - według nieoficjalnych doniesień medialnych te dwa resorty mają powstać w przyszłym rządzie Donalda Tuska. Na czele drugiego z nich miałaby stanąć Katarzyna Kotula z Lewicy, pochodząca z Gryfina nauczycielka, działaczka społeczna i polityczna, posłanka na Sejm IX i X kadencji.

Katarzyna Kotula to posłanka Lewicy, która w Sejmie zasiada od 2019 roku. Była działaczką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, a w izbie niższej parlamentu przewodniczy Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Oficjalnie wciąż nie wiadomo, kto będzie tworzył nowy rząd - ta misja nadal leży w rękach Mateusza Morawieckiego, który już w poniedziałek 11 grudnia  będzie się starał o wotum zaufania. Sejmowa arytmetyka jest jednak nieubłagana i jego szanse na uzyskanie poparcia izby są znikome.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest więc ten, w którym szefem Rady Ministrów zostaje Donald Tusk.

TVN24/Radio Zet
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza