Powiat Myśliborski podpisał umowę na budowę ścieżki pieszo-rowerowej.


W siedzibie Starostwa Powiatowego w Myśliborzu uroczyście podpisano umowę na budowę ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze powiatowej nr 2134Z na odcinku Dębno-Mostno. Zadanie jest finansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz przy wsparciu Gminy Dębno.

Inwestycja obejmuje budowę drogi dla pieszych i rowerów na odcinku o długości 3,65 km pomiędzy miejscowościami Dębno i Mostno, przy drodze powiatowej. Przedsięwzięcie – za kwotę 5 992 115 zł – wykona spółka Maldrobud z Myśliborza.

Umowę podpisali ze strony Zarządu Powiatu w Myśliborzu: Andrzej Potyra – Starosta Myśliborski oraz Alicja Prill – Wicestarosta, natomiast Wykonawcę reprezentował Łukasz Malinowicz – Prezes Zarządu spółki. W spotkaniu uczestniczył także Grzegorz Kulbicki – Burmistrz Dębna, który w tym samym dniu podpisał z Zarządem Powiatu umowę o przekazaniu przez Gminę Dębno dotacji celowej w wysokości 1 400.000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy ścieżki pieszo-rowerowej pomiędzy miejscowościami Dębno i Mostno. Dzięki współpracy samorządów zadanie będzie mogło zostać zrealizowane, co szczególnie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców gminy Dębno.

Realizacja projektu wspófinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) przeznaczonego na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza