"Robimy wszystko, by parametry wody były zgodne z normami " - trwa wielka awaria sieci wodociągowej.


Od kilku dni trwa wielka awaria sieci wodociągowej w jednej z miejscowości powiatu gryfińskiego. W miejscowościach Widuchowa, Dębogóra i Marwice woda jest niezdatna do picia i kąpieli. Zakład Gospodarki Komunalnej opublikował nowy komunikat.

To kolejny dzień problemów z wodą, ta jest dostarczana do dla mieszkańców beczkowozami. Poniżej publikujemy najnowszy komunikat Zakładu Gospodarki Komunalnej w Widuchowej. 

Mimo szeroko zakrojonych działań dezynfekcyjnych na sieci wodnej wyniki są dobre, jednak pojedyncze jednostki bakterii z grupy coli zostały wykazane w dwóch miejscach poboru. Z tego powodu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna NIE DOPUSZCZA wody do spożycia. Dziś zostały pobrane kolejne próby, jutro następne. Jak tylko wyniki będą z wartościami zerowymi taki zakaz powinien zostać ściągnięty. Prosimy o pełne zrozumienie tej kryzysowej sytuacji. Jako Zakład Gospodarki Komunalnej robimy wszystko, by parametry wody były zgodne z normami. Jednocześnie informuję, iż w związku z trwającymi pracami na wodociągu dzisiaj w nocy od godziny 22 do 6 rano mogą wystąpić czasowe przerwy w dostawie wody.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza