Rowerzyści pojadą nową trasą rowerową


Dobra informacja dla mieszkańców gminy Stare Czarnowo. Ścieżka rowerowa połączy miejscowości Kołbacz z Nieznaniem i Bielkowem w gminie Kobylanka. Inwestycja rozpocznie już w przyszłym roku.

Obecnie na terenie gminy Stare Czarnowo rowerzyści mogą korzystać z 9 km ścieżki rowerowej, łączącej Stare Czarnowo, Kołbacz i miasto Szczecin. Inwestycję tą wybudowała Gmina Stare Czarnowo w 2019 roku. Niedługo do tego grona dołączy nowa trasa rowerowa o długości 4 km.

- To co kiedyś było nierealne, teraz stanie się faktem. Jeszcze we wrześniu tego roku niektórzy mieszkańcy Nieznania nie wierzyli w moje zapewnienia, że już w przyszłym roku będą mogli pojechać z Nieznania ścieżką rowerową do Kołbacza i Bielkowa. Już dzisiaj zapraszam mieszkańców na przejazd nową trasą - zapowiada zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

Inwestycja realizowana będzie przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez budowę dróg dla pieszych i rowerów w ciągu dróg wojewódzkich na terenie powiatu gryfińskiego, stargardzkiego, polickiego i choszczeńskiego”, na które Ministerstwo Infrastruktury przyznało dofinansowanie w kwocie 11,5 mln zł.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza