TVP w stanie likwidacji. Nagła decyzja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A. - przekazał w komunikacie minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz. 

Jak wyjaśnił ma to związek z "decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych".

Od kilku dni trwa spór o media publiczne. W ostatnich latach Prawo i Sprawiedliwość zrobiło z Telewizji Publicznej, Polskiego Radia i Polskiego Agencji Prasowej, swoją tubę propagandową. Politycy PiS bronią swoich interesów nie uznając zmian w radach nadzorczych i zarządach spółek. 

- W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A. - przekazał minister Bartłomiej Sienkiewicz w mediach społecznościowych - W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowanie tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania. Stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza