W tej przychodni można zaszczepić się przeciwko covidW przychodni "Salus" w Chojnie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Szczepienia są bezpłatne.

Obecnie może się zaszczepić każda osoba, która skończyła 6 miesięcy. Dodatkowo osoby 5+ mogą przyjąć dawkę przypominającą, osoby 12+ drugą dawkę przypominającą, a od 6 grudnia również trzecią, a osoby chore przewlekle – dawkę uzupełniającą (dodatkową) po szczepieniu podstawowym.

Trzecią dawkę przypominającą szczepionką dwuwalentną (działająca na nowe szczepy koronawirusa) mogą otrzymać osoby, które drugą dawkę przypominającą przyjęły od kwietnia do końca września 2022 r. i była wykonana szczepionką jednowalentną (czyli działającą przeciwko oryginalnemu szczepowi koronawirusa) oraz spełniają jeden z warunków: przekroczyły 60 lat lub mają obniżoną odporność albo mają kontakt zawodowy z chorymi na COVID-19 lub materiałem zakaźnym.

Od 6 grudnia 2023 r. dostępna będzie szczepionka Nuvaxovid (firmy Novavax) zmodyfikowana na podwariant koronawirusa XBB.1.5. Zaszczepić się nią będzie mogła każda osoba 12+.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza