XII Turniej Recytatorski im. K.I. Gałczyńskiego o Puchar Burmistrza Morynia [foto]


W środę 13 grudnia w Piwnicy Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu odbyła się XII edycja turnieju recytatorskiego, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz MOK w Moryniu. Tegoroczny konkurs poświęcony był poezji Wisławy Szymborskiej w 100. rocznicę urodzin.

Rywalizacja przeprowadzona była w trzech kategoriach wiekowych: kl. IV-V, kl. VI- VIII Szkół Podstawowych oraz Dorośli – w sumie 16 uczestników z Cedyni, Trzcińska Zdroju oraz Morynia. Do kategorii Dorośli zgłosiły się 3 osoby, jedna się nie stawiła.

Jury w składzie: przewodnicząca Krystyna Leddin (MBP Chojna), Weronika Dowejko (Moryń) oraz Urszula Kaczmarek (Moryń) wyłoniły następujących laureatów:
  • w kategorii klas IV – V SP:miejsce I – Marika Filińska (Zespół Szk.-Przedszk. w Cedyni, instr. Alicja Kordylasińska); miejsce II – Laura Malcherczyk (Zespół Szk.-Przedszk. w Cedyni, instr. Alicja Kordylasińska); miejsce III – ex aequo: Aleksandra Koster (Zespół Szk.-Przedszk. w Cedyni, instr. Alicja Kordylasińska) i Julia Pawlaczyk (Zespół Szkół w Moryniu, instr. Anna Moszkowska).
  • w kategorii kl. VI – VIII SP:miejsce I – Lena Wróbel (Trzcińsko Zdrój, instr. Anna Wróbel); miejsce II – Kamila Błaszczyk (Zespół Szk.-Przedszk. w Cedyni, instr . Alicja Kordylasińska); miejsce III – Stanisław Serafiński (Zespół Szkół w Moryniu, instr. Marika Cybulska-Skorek). wyróżnienie – Martyna Mendyk i Anna Zbaradzka (Zespół Szkół w Moryniu, instr. Marika Cybulska-Skorek).
  • w kategorii Dorośli:miejsce I – Roksana Gałęcka; miejsce II –Klaudia Stromczyńska.

W tegorocznym turnieju nagrodę Grand Prix – Puchar Burmistrza Morynia jury przyznało p. Roksanie Gałęckiej z Morynia, za wybitną deklamację, dobór tekstu, interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Okolicznościową statuetkę oraz nagrody książkowe wręczył Burmistrz Morynia – Józef Piątek.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza