32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Moryniu.

"Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!". – pod takim hasłem odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce.


Moryń rozpocznie "granie: w sobotę 27 stycznia – 18. edycją biegu – "Policz się z cukrzycą", Start biegu, meta i baza mieścić się będą na terenie Zespołu Szkół w Moryniu, ul. Dworcowa 6a w „Zielonej klasie” (za boiskiem trawiastym na terenie szkoły). Trasa to ok. 2-kilometrowa pętla. 

- Biegamy i chodzimy z kijkami dla zabawy, bez rywalizacji, miejsc, pomiaru czasu. Możesz pokonać tyle pętli, na ile starczy Ci sił i zapału. Bieg bez opłaty startowej, wszystkie zebrane pieniądze przeznaczamy na WOŚP - mówią organizatorzy. 

W niedzielę 28 stycznia od rana na terenie  gminy wolontariusze z Zespołu Szkół w Moryniu będą prowadzili zbiórkę pieniędzy. O godzinie 10:00 w sali gimnastycznej rozpocznie się 17. Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Morynia, podczas którego siatkarze również będą kwestowali na rzecz WOŚP. O godzinie 16:30 w sali Geoparku zapraszamy na koncert zespołu Wonky Town. Ponadto wśród atrakcji również przejażdżki quadem i pokaz sprzętu OSP w Moryniu, kiermasz drobnych przedmiotów przekazanych na WOŚP.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza