CBA weszło do siedziby Orlenu.


Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli rano do siedziby PKN Orlen - ustaliło nieoficjalnie Radio ZET w czwartek 18 stycznia.

Orlen, największy koncern energetyczny w Europie Środkowo-Wschodniej, pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego .

Według nieoficjalnych informacji Radia ZET o godz. 8:15 w czwartek agenci CBA weszli do głównej siedziby firmy. Trwają przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez najważniejsze osoby w koncernie, w tym prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Z Radia Zet  informacji wynika, że zabezpieczane są dokumenty komputery i inne elektroniczne nośniki informacji. 

Orlen wydał komunikat 
Nie potwierdzamy informacji dotyczących rzekomego przeszukania pomieszczeń w spółce ORLEN przez CBA. Przedstawiciele ORLEN na bieżąco współpracują z wieloma instytucjami i organami. Takie spotkania są regularne i mają charakter rutynowy

Jak przekazały prokuratura i CBA, chodzi jednak nie o przeszukanie, ale o zlecone przez śledczych żądanie wydania rzeczy.

CBA  sprawa dotyczy żądania wydania rzeczy wydanego przez prokuraturę, a nie przeszukania siedziby Orlenu. Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku.

Wykonywane są w śledztwie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, którego materiały mają charakter niejawny. Wobec tego nie jest możliwe przekazanie jakichkolwiek informacji o sprawie, jak też o wykonywanych czynnościach" - przekazali śledczy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza