Gratka dla kibiców piłki nożnej w regonie. Do wygrania koszulka reprezentanta Polski Kamila Grosickiego.


W sobotę 27 stycznia w Krzywinie, odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, połączony z 30-leciem LUKS Krzywin, najstarszego uczniowskiego klubu sportowego w Polsce.

Głównym hitem przekazanym na licytację podczas sobotniej gali 30-lecia LUKS Krzywin ma być aktualna koszulka reprezentacji Polski z własnoręcznym podpisem Kamila Grosickiego, kapitana Dumy Pomorza. Fant osobiście przywiezie Maciej Mateńko, Wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych i jednocześnie Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

Kamil Grosicki występujący na pozycji pomocnika w klubie Pogoń Szczecin, którego jest kapitanem oraz w reprezentacji Polski. Od 2008 reprezentant Polski w piłce nożnej. Uczestnik Mistrzostw Europy 2012, 2016 oraz Mistrzostw Świata 2018 i 2022.


Kamil Grosicki urodził się 8 czerwca 1988 roku w Szczecinie. Swoją karierę rozpoczynał w Pogoni Szczecin, skąd w 2007 roku trafił do Legii Warszawa. W barwach „Wojskowych” rozegrał zaledwie 11 spotkań, strzelając 1 gola. 13 lutego 2008 r. został wypożyczony do szwajcarskiego FC Sion. Po powrocie do polskiej ligi, grał w Jagielloni Białystok, z którą zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar. Od  sierpnia 2021 roku został ponownie piłkarzem Dumy Pomorza. W maju 2023 roku został ogłoszony piłkarzem PKO Ekstraklasy wówczas. Zdobył w nich trzynaście goli i zaliczył osiem asyst, będąc kluczową postacią drużyny, która zajęła czwarte miejsce w lidze i   zagrała  w eliminacjach Ligi Konferencji.
Postawa i statystyki Grosickiego zostały docenione. W głosowaniu został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu 2022/2023 PKO Ekstraklasy. To jego pierwsze w karierze wyróżnienie przyznane w trakcie gali na zakończenie rozgrywek.

Początek wydarzenia o godz. 16:00 w szkole podstawowej w Krzywnie.  

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza