Gryfińscy policjanci zagrali z WOŚP [foto]


Za nami kolejny, 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w na terenie Pałacyku pod Lwami w Gryfinie.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Oczywiście na miejscu nie mogło zabraknąć gryfińskich policjantów, którzy nie tylko czuwali na bezpieczeństwem, ale również aktywnie wspierali tegoroczny finał WOŚP.

Na terenie Pałacyku pod Lwami można było spotkać policjantów ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, którzy zaprezentowali radiowóz oznakowany, jakim jest VW Crafter, czyli pojazd Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii. 

W trakcie działań profilaktycznych funkcjonariusze opowiadali, jak wygląda ich codzienna służba przy użyciu specjalistycznego radiowozu oraz wyposażenia, którym on dysponuje. Ponadto osobom zainteresowanym służbą w Policji, udzielane były informacje dotyczące zarówno wymogów, jakie musi spełniać kandydat, jak i omawiano poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego. Największą atrakcją dla najmłodszych była możliwość poczucia się jak prawdziwy policjant za kierownicą radiowozu. Dodatkowo dzieciom rozdawane były elementy odblaskowe.

Gryfińska Policja dorzuciła również swoją cegiełkę, przekazując na licytację voucher na zwiedzanie budynku komendy oraz poznanie zawodu policjanta.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza