Koniec prac domowych w szkołach podstawowych. Barbara Nowacka podała termin.


Od początku kwietnia będzie obowiązywało rozporządzenie w sprawie  braku prac domowych w szkołach podstawowych – poinformowała minister edukacji narodowej Barbara Nowacka.

Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka była gościem w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. W czasie rozmowy zdradziła kilka istotnych szczegółów dotyczących planowanych zmian w systemie oświaty – między innymi likwidacji obowiązku zadawania prac domowych w szkołach podstawowych.

– To, co jest potrzebne, to jest odejście od obowiązkowych i ocenianych prac domowych – przyznała. Zdradziła też konkretną datę wprowadzenia tej zmiany. Jak poinformowała, rozporządzenie jest w trakcie przygotowywania, a funkcjonować zacznie lada moment, bo od początku kwietnia tego roku. Jest też szansa na to, że nowe przepisy w przyszłości obejmą również szkoły ponadpodstawowe. – Jestem pewna, że po kilku latach funkcjonowania braku prac domowych w szkołach podstawowych w szkołach średnich też to będzie zniesione. Natomiast dzisiaj zajmujemy się szkołą podstawową, bo tam jest najgorzej w klasach I-III. Wyklejanki, wycinanki, które po nocach robią rodzice, a później nadmiar rzeczy do nauczenia się, zapamiętania również w domu kosztem czasu wolnego, kosztem zajęć dodatkowych, kosztem spotkań z przyjaciółmi – powiedziała Nowacka. 

Barbara Anna Nowacka to  polska polityczka i działaczka feministyczna, z wykształcenia informatyczka. W latach 2015–2017 współprzewodnicząca partii Twój Ruch, od 2016 liderka ugrupowania Inicjatywa Polska, posłanka na Sejm IX i X kadencji, od 2023 minister edukacji w trzecim rządzie Donalda Tuska
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza