Kotula w Polsacie o związkach partnerskich: Chcielibyśmy ją na wiosnę procedować [wideo]

- Chcemy na wiosnę procedować ustawę dotyczącą związków partnerskich - powiedziała minister ds. równości Katarzyna Kotula. Przekazała, że w tym temacie są prowadzone rozmowy z PSL. - Jeśli ta ustawa wejdzie w życie, będę jedną z pierwszych osób, która w taki związek ze swoim partnerem wstąpi - zadeklarowała posłanka Lewicy na antenie Polsat News.

Minister do spraw równości zadeklarowała także, że ustawa dotycząca związków partnerskich pojawi się jak najszybciej - Chcielibyśmy ją na wiosnę procedować - dodała. 

- W ustawie ma być zawieranie związków w urzędach. Mamy wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który uznał, że należy uregulować związki partnerskie - zaznaczyła Kotula - Rozmawiamy z naszymi koalicjantami z PSL, aby to był projekt rządowy - zaznaczyła.

- Umówiliśmy się ze środowiskiem osób LGBT, że przed ustawą o związkach partnerskich, do Kodeksu Karnego będzie wpisana mowa nienawiści ze względu na orientację i płeć - dodała minister ds. równości.

Materiał filmowy dostępny tutaj: K. Kotula w "Graffiti" o związkach partnerskich: Jako jedna z pierwszych, w taki związek wstąpię

Polsatnews.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza