Najciekawsze transfery okienka zimowego 2024


Na początku każdego roku bardzo dużo mówi się o zimowych okienkach transferowych w piłce nożnej. Jakie będą najciekawsze transfery w ramach okienka zimowego 2024? Którzy zawodnicy zdecydują się na zmianę barw klubowych w Polsce i Europie? Szczegółowe informacje na ten temat przedstawiamy w niniejszym artykule. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury.

Zimowe okienko transferowe - co trzeba wiedzieć na ten temat?

Dla klubów piłkarskich zimowe okienko transferowe stanowi wyjątkową okazję pozwalającą na uzupełnienie swoich drużyn zanim rozpoczną się najważniejsze fazy sezonów. Jednocześnie, mimo tego, w trakcie zimowych okien bardzo często mają miejsce duże transfery, które wywołują mnóstwo plotek, a nawet kontrowersji. Najgłośniejsze transfery przeprowadzane są najczęściej w ostatnich możliwych terminach.

Warto wiedzieć, że w najważniejszych ligach europejskich zimowe okno transferowe trwa przez cały styczeń. Z kolei w polskiej Ekstraklasie, gdzie po zimowej przerwie rozgrywki są wznawiane później, czas trwania okna transferowego przypada na cały luty.

Oprócz tego należy pamiętać o tym, jakie są dostępne rodzaje transferów. Sposób ich przeprowadzania może być zróżnicowany. Jedną z możliwości, jaką dysponują kluby piłkarskie, jest pozyskiwanie zawodników z wykorzystaniem transferów definitywnych. Inne opcje to wolne transfery bądź okresowe wypożyczenia. Dokładna liczba możliwych do zastosowania transferów zawsze zależy od tego, jakie są obowiązujące budżety transferowe w poszczególnych klubach.

Zazwyczaj w ramach okienka zimowego kluby nie wydają tyle samo środków, co latem, jednak mimo to kibice z zapartym tchem śledzą bieżące informacje na temat tego, którzy zawodnicy opuszczą swoje dotychczasowe kluby i staną się piłkarzami kolejnych. Okazuje się, że pierwszym krajem, w którym doszło do otwarcia zimowego okna transferowego była Tanzania - nastąpiło to tam już 16 grudnia.

Jeśli jesteś fanem piłki nożnej, koniecznie sprawdź już teraz kod bonusowy Betfan - obstawiaj wyniki meczów, bo to naprawdę świetna zabawa.

Którzy zawodnicy byli najcenniejsi?

Jeśli spojrzymy na dokładne analizy, możemy zauważyć, że podczas letniego okna transferowego w 2023 roku najdrożsi byli następujący zawodnicy: Jude Bellingham, Moises Caicedo oraz Declan Rice. Ich wartość wynosiła ponad 100 milionów. Eksperci wskazują, że najwięcej korzyści przyniósł nowemu klubowi ten pierwszy. Real Madryt wykupił go od Borussi Dortmund za kwotę 103 mln euro. Obecnie mężczyzna jest zdecydowanie najlepszym wśród strzelców La Ligi.

Drużyną, która może pochwalić się wieloma głośnymi transferami, było też Al-Hilal z Arabii Saudyjskiej. Drużyna ta ściągneła m.in. Neymara za kwotę 90 mln euro, Rubena Nevesa za 55 mln euro, Aleksandara Mitrovicia za 52 mln euro, Malcoma za 60 mln euro. Jednocześnie rekordzistami pod względem liczby zrealizowanych z sukcesem transferów były kluby angielskie - zgodnie ze statystykami, było to 15 spośród 25 najgłośniejszych transferów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza