Obowiązują najwyższe alerty hydrologiczne. Droga w kierunku Mescherin pozostaje zamknięta.


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia przed wezbraniem wód z przekroczeniem stanów alarmowych na Odrze. 

- W związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną na Zalewie Szczecińskim przewiduje się wzrost poziomów wody powyżej stanów alarmowych.  W ujściowym odcinku Odry przewiduje się wzrosty poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie powyżej stanów alarmowych - informują metrolodzy. 

Wysoki poziom wody jest na rzece w Gryfinie. Aktualny stan wody Odry to 604 cm. Stan alarmowy wynosi  600 cm Stan ostrzegawczy  wynosi 570 cm.

Droga wojewódzka z z Gryfina w kierunku niemieckiego Mescherin wciąż pozostaje zamknięta do odwołania. Ograniczenie występuje od 3 stycznia.

- Cały czas tutaj w Gryfinie poziom Odry jest wysoki cały czas przekroczone są poziomy alarmowe powoli bardzo powoli ale ten poziom spada. Droga wojewódzka numer 120 z Gryfina w stronie Niemiec do miejscowości Mescherin jest zalana wodą W związku z  tym została wyłączona z użytku nie można z niej korzystać. Nie brakuje też takich kierowców którzy ignorują ten zakaz. To jest spore utrudnienie to jest najkrótsza najszybsza z Szczecina do Gryfina sporo osób korzysta właśnie z tej drogi. - powiedziano na antenie TVP Szczecin. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza