Ogólnopolski protest rolników. Rolnicy z regionu na ulicach Chojny [foto]


W środę 24 stycznia w całej Polsce rolnicy wyjadą maszynami na drogi, aby zaprotestować przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej.

Rolnicy z naszego regionu rano ruszyli w kierunku Bań, gdzie odbędzie się jeden z protestów. Podobne akcje będę miały miejsce miedzy innymi na drodze S3 w okolicach Pyrzyc.  Kierowcy muszą liczyć się utrudnieniami na drogach. 

- Na polskie drogi wyjadą kolumny ciągników. Lokalnie można spodziewać się blokad dróg” - ostrzegli przedstawiciele NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność”. Rolnicy będą protestować pod hasłem "Europa to znaczy uprawiać i hodować - informują organizatorzy. 

Organizatorzy szacują, że drogi będą zablokowane w co najmniej 250 miejscach. Środowa akcja ma mieć przede wszystkim formułę "przejazdową". Do późnego popołudnia ciągniki i inne wolno przemieszczające się maszyny, a nawet piesi przechodzący przez pasy mają zablokować setki dróg. Podobne demonstracje odbyły się już w innych krajach Unii Europejskiej, m.in. w Niemczech, Francji czy Rumunii.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza