Ogólnopolski protest rolników. Utrudnienia na drogach.


Na środę 24 stycznia zaplanowano ogólnopolski strajk rolników, który wymierzony zostanie w Komisję Europejską.  Protestujący będą się domagać m.in. rewizji Wspólnej Polityki Rolnej. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Protesty rolników, które od tygodni przetaczają się przez Niemcy. 

W naszym regonie protesty zaplanowano w Baniach, na terenie miasta Pyrzyce i węźle Pyrzyce na trasie S3 na drogach, tutaj blokadę zaplanowano w godzinach 12:00-14:00. 

Jest to wspólny strajk rolników i organizacji rolniczych, z których każdy organizowany jest przez indywidualnych rolników lub regionalne struktury związkowe. Całość koordynują rolnicy z zachodniopomorskiego, którzy jako pierwsi wyszli z inicjatywą strajku, podali datę i zaapelowali do rolników o dołączanie.

Na forach internetowych trwa ogólna mobilizacja. Rolnicy apelują o przyłączanie się do protestu

Protest, który odbędzie się w Polsce w najbliższych dniach będzie największym w ostatnich latach. Będziemy protestować w kilkudziesięciu miejscach w kraju, w najbliższych dniach pojawi się mapa, która pokaże wam gdzie dany protest się odbywa – mówi Jakub Buchajczyk. - Po kliknięciu w pinezkę będzie możliwość podglądu na osobę koordynującą i bezpośredni numer kontaktowy do tej osoby. Wszystko po to o abyście wszyscy mogli z łatwością dowiedzieć się jak dotrzeć, jak się zmobilizować i jak to wszystko dopiąć. Ta mapa będzie miała konkretne znaczenie, ponieważ unaoczni jak wielkie jest niezadowolenie rolników w naszym kraju.

Zachęcam wszystkich, aby ten 24, był taką symboliczną datą, żebyśmy się wszyscy zjednoczyli. Pokażmy wtedy swoją siłę swoją determinację. Pokażmy ilu tak naprawdę dziś nie zgadza się z polityką Unii Europejskiej i z rozwiązaniami, które tak naprawdę na dzień dzisiejszy nam się proponuje bez żadnych konsultacji, bez naszej zgody, które wręcz narzucane na naszą wewnętrzną politykę rolną . Nie zgadzamy się na to i musimy pokazać nasz stanowczy sprzeciw – apeluje Buchajczyk. - Dlatego zapraszam was wszystkich dołączajcie do protestu 24 stycznia jeżeli jeszcze macie taką możliwość. Twórzcie własne ośrodki protestowe. Nikt was za to karać nie będzie. Każdy ma dziś prawo do wyrażenia swojego negatywnego zdania, każdy ma też prawo do protestu. Także mobilizujmy się na 24 stycznia, działajmy wspólnie. Nieważne czy ktoś jest ugrupowania x, y czy jest związek taki, czy jest owaki. Dziś walczymy wspólnie, idziemy z jednym hasłem, idziemy ze wspólnymi problemami i to nas tak naprawdę powinno łączyć i to nam dziś siłę aby nasz głos wybrzmiał.

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach wydała komunikat

W związku z planowanym na dzień 24 stycznia 2024 roku w godzinach 12:00 – 16:00 „Protestem Rolników”, na terenie miasta Pyrzyce i węźle Pyrzyce trasa S3 na drogach Pyrzyc mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Przejazd ciągników rolniczych wyznaczoną trasą będą zabezpieczali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach.  

Sytuacja na bieżąco można śledzić na specjalnej mapie 

https://www.google.de/maps/d/viewer?mid=1AHxdquBlWsAtRDT4WVqBQCzRUyMsqYU&ll=52.01443895257166%2C19.145136500000024&z=5

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza