Przed Kubusiem leczenie ostatniej szansy


Kuba Stankiewicz ma zaledwie 8 lat. Od ponad 2 lat walczy z jednym z najgorszych i najbardziej zabójczych nowotworów - Medulloblastomą IV stopnia! W internecie trwa zbiórka na leczenie chłopca. 

27 lipca 2021 roku Kuba stoczył pierwszą walkę o swoje życie. Przez dwa tygodnie kiepsko się czuł, bolała go głowa, gdy próbował coś jeść, wymiotował. Trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy, tam zbadano głowę, rodzice usłyszeli, że to guz... 

- Kubuś przeszedł bardzo ciężką operację wycięcia guza mózgu. Przez półtora roku leczony był chemioterapią i radioterapią. Guz położony był w bardzo trudnym miejscu, a wycięcie go wiązało się z powikłaniami... Kubuś - wtedy 6-letni - stracił niemal wszystkie umiejętności, jakich do tej pory się nauczył... Kiwał tylko główką na "tak" lub "nie". Przestał jeść, karmiliśmy go strzykawką, nie mówił, nie siedział, nie chodził... Stał się z powrotem jak noworodek, całkowicie zależny od opieki drugiego człowieka. Wszystkiego musiał uczyć się od początku... - relacjonują rodzice. 

Dziecko znajduje się pod opieką oddziału onkologicznego. Przechodzi badania i znowu podawana zostanie mu chemia. Rodzice konsultują się z klinikami po obu stronach oceanu. 

- Chcemy zabrać naszego synka za granicę, żeby umożliwić mu leczenie ostatniej szansy. Koszty mogą być jednak ogromne. Niestety to nasza jedyna nadzieja, leczenie w Polsce już nie działa, kupi mu tylko cenny czas... Liczymy na wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli. Musimy zebrać te pieniądze, żeby ratować życie naszego dziecka! - dodają rodzice. 

Zachęcamy do pomocy poprzez portal zrzutka.pl [kliknij]
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza