W Mieszkowicach Andrzej Krywalewicz opowiadał o swojej najnowszej książce [foto]Sala Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury zapełniła się po brzegi, w piątkowy wieczór (tj. 12 stycznia) odbyła się promocja najnowszej książki Andrzeja Krywalewicza pt. "Odra była jak umarła". 

Kolejna książka Andrzeja Krywalewicza ukazuje tragiczne losy Polaków, którzy po burzliwych doświadczeniach wojny i okupacji zamieszkali na ziemi gryfińskiej. Zawiera wstrząsające relacje ludzi, którzy przeszli przez piekło totalitaryzmu, przeżyli czasy ludobójstwa i musieli stawić czoła traumie wysiedlenia. Nadzieja na odnalezienie nowego, spokojnego miejsca do życia przywiodła ich do północno - zachodniej Polski, nad piękną rzekę Odrę. 

- Andrzej od kilku lat publikuje niesamowite i prawdziwe historie najstarszych mieszkańców naszego regionu. Dzięki jego publikacjom, ich wspomnienia stają się nieśmiertelne - powiedział Paweł Sławiński, redaktor naczelny chojna24.pl. 

Dyskusję o książce oprócz autora prowadzili: Michał Dworczyk, Remigiusz Rzepczak i Katarzyna Swierczyńska. Wieczór uświetnił występ Zbigniewa Ciszka i Katarzyny Pożaryckiej. Warto tutaj wspomnieć o bardzo dobrym przygotowaniu całej scenografii i wydarzenia przed MGOK.

Na naszych łamach od kilku lat ukazują się publikacje ze wspomnieniami mieszkańców regionu. Wszystkie je można znaleźć tu [kliknij].Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza