Czytelnicy alarmują: apel do właścicieli zwierząt. “Sprzątam po swoim psie”.Nasz czytelnik apeluje do wszystkich mieszkańców Osiedla Lotnisko w Chojnie wyprowadzających swoje zwierzęta na spacer, aby pamiętali o sprzątaniu nieczystości pozostawionych przez swoich pupili.

Przypominany kilka informacji w tym temacie. Sprzątając po swoim psie dbasz o estetykę oraz chronisz zdrowie swoje i swoich bliskich.

Twój pies – Twój obowiązek!
Efekt psich kup widzimy codziennie w naszym otoczeniu. Nie możemy udawać, że stan sanitarny trawników, chodników, skwerów to nie nasz problem. Mój pies – mój obowiązek i moja sprawa, żeby to posprzątać.

Nie sprzątasz – chorujesz

Nieczystości pozostawiane przez psy i koty to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim epidemiologiczny. Kontakt z psimi lub kocimi odchodami niesie ryzyko zakażenia patogennymi bakteriami oraz pasożytami. 

Lekarze pediatrzy przestrzegają, że zabawa w zanieczyszczonym piasku lub na skażonym trawniku może być przyczyną wielu schorzeń układu pokarmowego ludzi (m.in. tasiemca psiego, tasiemca bąblowca, glisty psiej), a w szczególności naszych dzieci począwszy od biegunek, a skończywszy na utracie wzroku czy uszkodzeniu wątroby i nerek.

Sprzątanie po swoim psie jest jedynym skutecznym elementem w zapobieganiu chorobom, na które szczególnie narażone są dzieci bawiące się na trawinkach i w piaskownicach.

„Art. 145. Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany….”
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza