Inwestycja warta miliony złotych kompletnym niewypałem? Woda podtapia domy.W miejscowości Piasek (gmina Cedynia) wybudowano wał przeciwpowodziowy. Inwestycja warta miliony złotych jest niewypałem? Dochodzi do lokalnych podtopień. Wodę widać z drugiej strony wału... 

Zdenerwowani mieszkańcy, którym woda zalewa ogródki, drogi, działki a nawet piwnice, wystosowali list do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. 

Sołtys miejscowości poinformował, że od dwóch tygodni trwają rozmowy trójstronne pomiędzy Wodami Polskimi, gminą i sołtysem. Spotkania narazie nie przyniosły realnych działań, kolejne ma się odbyć w przyszły, tygodniu. 

- W dniu 21 lutego 2024r odbędzie się kolejne spotkanie również w Piasku na którym zostaną podjęte decyzje naprawiające obecny stan rzeczy, który powstał naszym zdaniem z powodu wadliwej dokumentacji z lat poprzedniej kadencji. Powodem obecnego problemu jest brak rozwiązania wypompowywania wód opadowych sprzed wału do kanału i w tym kierunku będą szły nasze działania - czytamy na stronie Sołectwa Piasek. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza