Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa, spotkał się z protestującymi rolnikami [foto] [video]

W piątek 16 lutego na węźle drogi ekspresowej S3 w Renicach (gmina Myślibórz) z protestującymi rolnikami spotkał się unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. 

Po spotkaniu na drodze wybrał się z protestującymi do siedziby Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej w Szczecinie by kontynuować rozmowy. Droga była zablokowana przez ponad trzy godziny. Rolnicy protestują przeciwko ukraińskiej żywności i żądają odejścia od Zielonego Ładu. 


– Wasz protest przyczynił się do tego, że już pewne decyzje dobre dla rolnictwa zostały podjęte. Dzisiaj mówimy o konkretach i te konkretne są dwa. Jedno to jest import z Ukrainy, a drugie to jest to wszystko, co się określa wspólnie mianem Zielony Ład  – mówił w takcie spotkania komisarz Wojciechowski - ugorowania 4% nie będzie, zostało zawieszone już na trzeci rok z kolei. Druga rzecz, ograniczenie pestycydów, które miało być wprowadzone, jest wycofane. Trzecia rzecz, dla hodowców niezwykle ważna, nie będzie popierania sztucznego mięsa, a promocja mięsa będzie możliwa w dalszym ciągu. To są już cztery konkretne. Piąty to też decyzje z ostatnich dni dzięki waszemu protestowi, za który jeszcze raz bardzo dziękuję. Rolnictwo zostało wyłączone z udziału w obowiązkowych redukcjach CO2. Ale mówmy o tym, co jest do zrobienia i co ja chciałbym zrobić. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza