Minister Katarzyna Kotula: pokażemy w marcu projekt ustawy o związkach partnerskich [video]


- Pokażemy w marcu projekt ustawy o związkach partnerskich. Tak jak premier Donald Tusk obiecywał, do końca zimy ten projekt będzie gotowy - powiedziała w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 minister do spraw równości Katarzyna Kotula.

Dodała, że w jej opinii to jest kwestia mniej więcej dwóch tygodni. Zapytana, czy zgodnie z zapowiedzią, do marca ustawa o związkach partnerskich będzie gotowa do prac w parlamencie odpowiedziała, że tak. - Pokażemy w marcu ustawę o związkach partnerskich. Myślę, że jest to jeszcze kwestia mniej więcej dwóch tygodni - zapowiedziała.


- Warto sobie przypomnieć, że to właśnie młodzi i kobiety pomogli nam te wybory wygrać, głosowali za zmianą. To oni potrzebują dzisiaj równości i przestrzegania praw kobiet

Kotula urodziła się w 1977 roku w Gryfinie. Jest działaczką społeczną i polityczną, oraz posłanką Lewicy. W Sejmie zasiada od 2019 roku.W wyborach w 2023 roku Katarzyna Kotula startowała z okręgu gdańskiego. Uczestniczyła w Kongresach Kobiet, działała w Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Brała też udział w założeniu społecznego komitetu „Jesteśmy”, który zrzesza opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Politycznie była zaangażowana w tworzenie partii Wiosna Roberta Biedronia, a w październiku 2020 roku została rzeczniczką prasową partii. Po rozwiązaniu Wiosny, została członkinią Nowej Lewicy, a w listopadzie 2021 roku została jej współprzewodniczącą w województwie zachodniopomorskim.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza