Nowy sezon muzyczny w Sali u Kinala. Wystąpi Nata i Evgeny.


Sala u Kinala już w sobotę 17 lutego o godzinie 19;00 zaprasza na rozpoczęcie nowego sezonu muzycznego.

Nata i Evgeny to artyści urodzeni we Lwowie, gdzie ich ścieżki twórcze skrzyżowały się w 2012 roku . Ich projekt muzyczny powstał z myślą o stworzeniu niepowtarzalnego brzmienia poprzez połączenie tradycyjnego wykonania szofaru (rodzaj rogu używanego w judaizmie), gitary akustycznej, efektów elektronicznych, różnych instrumentów perkusyjnych i niezwykłego głosu Naty. Ich oryginalne kompozycje łączą muzykę dawną i ludową z różnych kultur, z których najwyraźniej wybrzmiewają motywy żydowskie z nowoczesnymi brzmieniami. Nata śpiewająca w kilku językach zaprasza słuchaczy na ucztę do Muzyki Świata.

Ten niepowtarzalny, własny styl i nieustanne eksperymenty z formami występów na żywo, ciagle zaskakują swoich słuchaczy nie tylko w całej Europie, ale i na całym świecie.

Muzycy wykorzystują brzmienia instrumentów perkusyjnych, łącząc je z wyjątkową barwą i techniką wokalną. Wydobywają więcej różnorodnego brzmienia z szofara, niż ktokolwiek kiedykolwiek przed nimi. Dlatego ich oryginalne kompozycje przenoszą jak gdyby ten instrument z dawnych czasów do świata współczesnego elektronicznego środowiska.

Od 2017 roku zespół gości i koncertuje w różnych zakątkach Polski, a także za granicą.

Koncerty te cieszą się dużym powodzeniem zarówno na dużych scenach europejskich festiwali a także na kameralnych scenach teatrów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza