Projektant zabezpieczeń wiedział, że mieszkańcy Piasek będą zalewani. Będzie spotkanie.


Mieszkańcy wsi Piasek od tygodni zmagają się z żywiołem.  Wody Polskie zapowiedziały, że zostanie zlecona ekspercka analiza konstrukcji przeciwpowodziowej i spotkanie z mieszkańcami. 

W poniedziałek 26 lutego w siedzibie Urzędu Miejskiego w Cedyni odbyło się posiedzenie Gminnego Sztabu Zarządzania Kryzysowego, z udziałem Wojewody Zachodniopomorskiego Adama Rudawskiego, przedstawicieli: Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW w Szczecinie, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie, RZGW Szczecin – Nadzór Wodny z Chojny, Komendantów PSP Gryfino, Komendanta Gminnego OSP, a także pracowników UM w Cedyni. Zebranie dotyczyło sprawy lokalnych podtopień wzdłuż wału przeciwpowodziowego w miejscowości Piasek.

Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki przedstawił prawdopodobne przyczyny gromadzenia się wody przed wałem i stan hydrologiczny miejscowości Piasek oraz podjęte dotychczas działania. Przekazał, iż osobiście dogląda tereny objęte podtopieniami.  

Odbyła się kolejna akcja pompowania wody przez Strażaków, którym Burmistrz podziękował za zaangażowanie i prowadzenie akcji.

Jak informuje Głos Szczeciński: Sama konstrukcja nie jest wadliwa. Zabezpieczenie spełnia swoją funkcję. Wody Polskie zlecą ekspercką analizę konstrukcji przeciwpowodziowej. Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w Piasku, o którym mowa, to część zakończonej we wrześniu ubiegłego roku inwestycji pod nazwą "Ochrona przeciwpowodziowa miejscowości Gryfino, Ognica i Piasek nad Odrą". W jej ramach w samym Piasku wykonano budowle przeciwpowodziowe o łącznej długości 1625 m.

W piątek 1 marca odbędzie się także spotkanie dla wszystkich chętnych mieszkańców wsi o godz. 17.00 w miejscowej świetlicy
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza