Starosta Wojciech Konarski: zwiększyliśmy środki na usuwanie skutków zimy i ciągłych opadów deszczu na drogachPo zimie stan niektórych odcinków dróg się pogorszył. Systematycznie uzupełniane są braki nawierzchni. Władze powiatu dążą również do pozyskania dodatkowych środków na gruntowe przebudowy odcinków dróg, których są właścicielem. 

W ostatnim czasie nasi czytelnicy wielokrotnie informowali o fatalnym stanie drogi na odcinku Chojna - Nawodna - Lisie Pole. W minionym tygodniu ten odcinek drogi osobiście monitorowali urzędnicy ze Starostwa Powiatowego - radny Jarosław Przygoda oraz starosta gryfiński Wojciech Konarski. 

- Zwiększyliśmy środki na usuwanie skutków zimy i ciągłych opadów deszczu na drogach. Od piątku lepsze warunki więc możliwie szybko przystępujemy do naprawy w technologii remontów masą na gorąco a płytsze ubytki grysami i emulsją. Oczywiście dotyczy wszystkich dróg powiatowych - mówi w rozmowie z nami starosta Konarski. 

Na drodze powiatowej Krajnik Górny w kierunku miejscowości Piasek aktualnie prowadzone są roboty drogowe Będzie o 300 metrów więcej nowej nawierzchni niż wcześniej planowano. Na południu powiatu też prowadzona jest inwestycja drogowa w Drzeninie, nowa jezdnia na odcinku prawie 1km. Drogi które pamiętają czasy gierkowskie wymagają pilnej odnowy. 

- Obecne programy wsparcia obłożone są licznymi uwarunkowaniami nie dają szansy na wsparcie finansowe  Dlatego oprócz działań bieżących występujemy do Rządu o ustanowienie programu dla odnów bez szczególnych warunków - dodaje starosta. 

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza