Szef MON o możliwości wybuchu wojny z Rosją: Zakładam każdy scenariusz.

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że w kwestii ewentualnej wojny z Rosją zakłada każdy scenariusz, a najbardziej poważnie traktuje te "najgorsze".

Jak powiedział w rozmowie z "Super Expressem" - dokonywany jest audyt, wyciągane są wnioski, a braki w uzbrojeniu uzupełniane. Sytuacja na świecie jest bardzo poważna. To nie tylko Ukraina, to także obszary Morza Czerwonego i Pacyfiku.  Na każdy scenariusz trzeba być przygotowanym, dlatego dokonujemy audytu, wyciągamy wnioski, uzupełniamy braki np. w sprawie uzbrojenia. Duże zakupy są bardzo ważne.

Jak wskazał, podczas ostatniej wizyty w Brukseli zadeklarował, że już w 2024, 2025 r. polskie jednostki będą w pełnej gotowości i w dyspozycji do utworzenia sił szybkiego reagowania Unii Europejskiej.
Wojsko ostrzega przed działaniami w powietrzu

- Opublikowane przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej ostrzeżenie nawigacyjne dla użytkowników przestrzeni powietrznej zostało opracowane i opublikowane w porozumieniu z Dowództwem Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych — poinformowało w niedzielę w mediach społecznościowych Dowództwo.

Komunikat ma na celu ostrzeżenie cywilnych użytkowników przestrzeni powietrznej o możliwej intensywniejszej działalności wojskowych statków powietrznych we wschodnim jej obszarze, będącej odpowiedzią na sytuację zagrożenia na wschodniej granicy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza