Władze gminy nie szczędzą grosza. Ponad 100 tysięcy złotych dla klubu okręgówki.

Zakończył się konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu powierzenia i upowszechniania kultury fizycznej i sportu na rok 2024. Umowę dotacji przyznano Gminnemu Klubowi Sportowemu Kołbacz w wysokości aż 105 tysięcy złotych. 

Dzięki przekazanej dotacji klub z Kołbacza, w tym roku zorganizuje zajęcia sportowe i rekreacyjne piłki nożnej dla mieszkańców gminy Stare Czarnowo. Będzie przy tym koordynować i prowadzić rozgrywki i turnieje piłki nożnej dla grup skrzatów, żaków, orlików, młodzików, trampkarzy i seniorów.

Dotacja w tym roku wyniesie 105 tys. zł i przeznaczona zostanie na opłacenie wynagrodzeń trenerów siedmiu grup wiekowych - 68 tys. zł, transport - 3 tys. zł, opiekę medyczną - 3,5 tys. zł, ubezpieczenie zawodników - 2,4 tys. zł, zakup sprzętu sportowego - 2,5 tys. zł, obsługę księgową - 5 tys. zł, opłaty do ZZPN - 8,6 tys. zł oraz wynagrodzenie kierownika klubu - 12 tys. zł.

Umowę dotacji podpisali wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska i przedstawiciele klubu GKS Kołbacz.

- Będzie to już kolejny rok, w którym przyznaliśmy wsparcie finansowe na zajęcia sportowe dla mieszkańców gminy. Od powstania klubu w połowie 2020 roku, przekazaliśmy ponad 360 tys. zł, które przeznaczone zostały na realizację zadań mających służyć rozwoju talentów i pasji gry w piłkę nożną, bo co warte podkreślenia, w gminie nie brakuje zdolnej i utalentowanej młodzieży - powiedziała wójt Marzena Grzywińska.

Dodatkowo władze gminy Stare Czarnowo wspierają klub z Kołbacza poprzez inwestycje prowadzone z budżetu gminy na terenie stadionu m.in. montaż oświetlenia, budowę magazynu, remont szatni czy wykonanie studni głębinowej. Co roku przeprowadzane są również zabiegi pielęgnacyjne na płycie głównej i boisku treningowym. Systematycznie wymieniana jest infrastruktura sportowa, w tym bramki treningowe, a opłaty za media finansowane są ze środków gminy. Jednocześnie w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Kołbacz, przeznaczane są kolejne środki na inwestycje na stadionie - w 2023 r. wymieniono część opraw oświetleniowych na boisku treningowym.

Klub GKS Kołbacz powstał w 2020 roku. Obecnie posiada dwie drużyny seniorów, występujących w 2 grupie klasy okręgowej i w 2 grupie B klasy. Swoje mecze i treningi prowadzi na stadionie sportowym w Kołbaczu. W zajęciach we wszystkich kategoriach wiekowych uczęszcza blisko 140 mieszkańców gminy Stare Czarnowo.

Czytaj również:
Samorządowcy z Chojny nie szczędzą grosza na sport. Kto i ile dostanie pieniędzy w gminie Chojna?

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza